Historia

Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada to już 80 lat doświadczenia w działalności hotelarskiej i turystycznej.

Spółdzielnia została założona w 10 lutego 1937 roku z inicjatywy Pana Kazimierza Wyszomirskiego, później jej pierwszego prezesa i jest obecnie najbardziej wyrazistym przykładem polskiej spółdzielczości, która na przestrzeni ubiegłego wieku rozwijała się w niemalże wszystkich branżach. Spółdzielczość jest jedną z najdłużej funkcjonujących na świecie form prowadzenia działalności gospodarczej zdefiniowaną jako „ autonomiczne zrzeszenie osób, które zjednoczyły się dobrowolnie celem zaspokojenia aspiracji i potrzeb ekonomicznych, kulturalnych i socjalnych poprzez założenie wspólnego, demokratycznie zarządzanego przedsiębiorstwa” .
Na początku Spółdzielnia prowadziła działalność typowo turystyczną organizując wyjazdy szkoleniowo rekreacyjne dla rolników do krajów północnej i południowej Europy. Śmiałe plany (m.in. budowę statku transkontynentalnego) przerwał wybuch II Wojny Światowej. Dwanaście lat po zakończeniu światowego konfliktu założyciele kontynuowali swoje przedsięwzięcie z jeszcze większym rozmachem i skutecznością.        W 1958 roku zainicjowali systematyczną rozbudowę sieci biur turystycznych i hoteli, które w krótkim czasie pozyskały zagranicznych partnerów, touroperatorów i rozpoczęły skuteczną współpracę z krajami otwartymi na turystykę do Polski i Europy.

W latach swojego rozkwitu Gromada prowadziła ponad 100 biur turystycznych. Przez 70 lat potencjał Spółdzielni w zakresie obsługi ruchu turystów nie ustępował kroku konkurencji w tej branży, a w wielu przypadkach ją przewyższał.

Obecnie Gromada poprzez swoje biura oraz biura licencyjne oferuje kompleksową obsługę klientów krajowych i zagranicznych, wyjazdy weekendowe, pobyty wypoczynkowe w kraju i za granicą, organizację podróży „incentive” oraz kompleksową obsługę podróżniczą. GROMADA jest aktywnym członkiem lokalnych i ogólnopolskich stowarzyszeń branżowych.

W branży hotelarskiej jako pierwszy w latach 60-tych oddany został do użytku i świadczył usługi pod marka Gromady obiekt w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy, o rozpoznawalnej do dziś nazwie „Dom Chłopa”. Kolejne obiekty włączane do grupy to hotel w Zakopanem i Łomży. Lata 70 i 80 to czas budowy kolejnych obiektów w Busku Zdrój, Pile i drugiego hotelu w Warszawie w pobliżu międzynarodowego lotniska, obecnie im. F. Chopina. W niedługim czasie do sieci wypoczynkowej włączono duże ośrodki wypoczynkowe w Międzyzdrojach i Krynicy Zdrój.

Marka Gromada zaistniała również na rynku niemieckim, świadcząc przez wiele lat usługi hotelarskie i turystyczne, prowadząc jednocześnie hotel i biuro podróży. Od kilku lat głównym profilem działalności Gromady jest hotelarstwo. Sukcesywnie prowadzona jest modernizacja obiektów hotelowych. W ostatnim roku pokoje w hotelach w Warszawie i Koszalinie zostały zmodernizowane i podniesiono ich standard do poziomu obiektów czterogwiazdkowego 4 *.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jarocin firma
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jarocin firma

Pierwszym hotelem wybudowanym i oddanym na początku lat sześćdziesiątych XX wieku  przez Spółdzielnię był obiekt w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy o rozpoznawalnej do dziś, często używanej nazwie „Dom Chłopa”.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jarocin firma

Lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte to czas budowy kolejnych obiektów w Łomży i Zakopanem oraz włączenia do sieci Gromada dużych ośrodków wypoczynkowych w Międzyzdrojach, Niechorzu i Krynicy-Zdroju. Kolejny obiekt hotelowy został wybudowany w Radomiu. Aby poszerzyć sieć własnych obiektów hotelowych Gromada zakupiła i uruchomiła pod własną marką dwa obiekty w Poznaniu i Koszalinie.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jarocin firma
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jarocin firma

Dzisiejsza Spółdzielnia może pochwalić się obiektami hotelowymi zlokalizowanymi w Warszawie, Koszalinie, Toruniu, Busku-Zdrój, Pile, Poznaniu, Zakopanem, Łomży i Radomiu, a także ośrodkami wypoczynkowymi w Międzyzdrojach i Krynicy – Zdroju.

Nasze oferty

Nasze biura specjalizują się w wyjazdach incentive. Przygotowujemy programy na całym świecie w zależności od preferencji Klientów.

Nasi specjaliści chętnie podejmą się organizacji  nawet w najbardziej skomplikowanych programów wyjazdów

Obsługujemy zarówno podróże biznesowe jak i wyjazdy wypoczynkowe.  Prowadzimy sprzedaż ofert wielu touroperatorów

Rezerwujemy hotele  na całym świecie. Dysponujemy własną bazą noclegową na terenie całej  Polski.

Prowadzimy sprzedaż biletów wszystkich linii lotniczych.

Jeżeli preferują Państwo podróże drogą lądową oferujemy szeroki wybór połączeń autobusowych

Prowadzimy sprzedaż biletów na wszystkie linie promowe

Nasze Standardy

Zgłoś się do nas!

Przez 80 lat istnienia na polski rynku wypracowaliśmy wysokie standardy obsługi naszych Klientów. Podejmujemy się organizacji najbardziej skomplikowanych wyjazdów i chętnie doradzamy jak efektywnie zaplanować podróż.

Nasze cele

Zorganizujemy każdy rodzaj podróży

Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Każdy nasz  Klient traktowany jest priorytetowo.

Zapewniamy wysoką jakość programów

Zachęcamy do kontaktu z wybranym biurem turystycznym z naszej sieci

Planujemy organizować Państwa podróże przez kolejne 80 lat

Jesteśmy długo na rynku i wiele się nauczyliśmy

 

Skontaktuj się  do nami

BT Gromada Giżycko

Tel. (87) 428 30 15

email: gizycko.bt@gromada.pl

BT Gromada Nowy Sącz

Tel. (18) 443 55 15

email: nowysacz.bt@gromada.pl

BT Gromada Tarnów

Tel. (14) 621 19 22

email: tarnow.bt@gromada.pl